Yalıtım sistemleri, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı  yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle Özek Yapı İzolasyon sektörün lider firmalarındandır.

1985 tarihinde mütahitlikle inşaat sektöründe faaliyete başlamış olan firmamız, 1999 yılın da faaliyet koluna "İzolasyon Tadilat Dekorasyon" dahil ederek yolumuza deva ettik.Daha Sonra Antalya Eski Sanayi'de İzolasyon Malzemeleri Toptan Satış ve Uygulama Mağazamızı açarak sektörde hizmet vermeye son hızla devam ediyoruz.

İSTEDİĞİNİZ TAKSİT VE ÖDEME İMKANI - ÜCRETSİZ KEŞİF VE BİLGİLENDİRME - UYGULAMA VE TAMİRAT FABRİKA GARANTİSİ

Mimarlık
Alçı Dekorasyon
Ahşap ve Mobilya Dekorasyonu
Isı Yalıtımı
Çatı Yalıtımı
Su Yalıtımı
Cephe Kaplaması
Mantolama
Dış Cephe Boya
Sütun
Söve


Günümüz cephe tasarımları; prestij, estetik, fonksiyonellik, konfor ve özellikle enerjinin korunmasına yönelik olarak yapıyı tümüyle saran, giydiren bir anlayış ortaya çıkarmaktadır. Yapı cephesini tümüyle saran, giydiren ve alüminyum doğrama cephe profilleri kullanılarak oluşturulan konstrüksiyona, alüminyum giydirme cephe adı verilmektedir.
Çatının yüklendiği misyonu düzgün bir şekilde yerine getirmesi için kaplama sisteminin görevini iyi yapıyor olması ve bütünlüğüne her hangi bir zarar gelmemiş olması şarttır. Çatı izolasyonu işlemi çatı kaplama cinsi ne olursa olsun düzgün bir şekilde uygulanmalı, herhangi bir bölümünde deformasyon yada hasar olmamalı, titizlikle ve profesyonellikle uygulanmalıdır.
Yapılarda ısı kayıplarının büyük bölümü dış cephelerde meydana gelmektedi.Dış cephe mantolama sistemleri, yapı dış duvarlarını çepeçevre sararak ısı köprülerinin oluşumunu engeller ve enerji kayıplarının önlenmesinde büyük rol oynar.Yapıların, maliyet avantajı açısından en ısı verimli şekilde oluşturulabilmesi fırsatı, tasarım ve inşaat aşamasında ortaya çıkmaktadır.
Döşemelerin altından yapılan ısı yalıtımı genellikle döşeme elemanı boyunca yatay olarak uzanır. Burada kullanılacak yalıtım malzemesi yüksek nem direncine sahip ve basınca dayanıklı sert bir tabaka olmalıdır. Eğer nem geçirmeyen tabakanın altında yer alıyorsa, zemin ya da dolgunun zararlı olabilecek etkilerinden korunmalıdır.
Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır.Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir.Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.
İç mimarlık bütün yaratıcı unsurların bir arada toplanarak bir iç mekan tasarlama sürecidir. Programlanmış iç mekan çalışmaları çevrenin kullanım amacına yönelik tasarlanmasıdır.İç mimarlık işlevsellik ve görsel ambiyansın en uygun şekilde harmanlanarak kullanılmasıdır. İç mimarlıkta pratik, estetik ve işlevsel tasarımlar kişilerin yaşam tarzını ortaya koyar.
Islak zeminle temasta bulunan bir duvar, nemlendiği gibi, bir tarafında yeraltı suyu bulunan bir beton duvardan yer altı suyu geçerek duvarlar arasında kalan boşluğu doldurabilir. Temel izolasyonu yapılmamış binaların temelinde muhtemel rutubet ve nem oluşur. Temellerde rutubet ve neme karşı içten ve dıştan farklı çözümler bulunmaktadır.
Suların depolandığı depo niteliği, suyla etkileşimi açısından önemlidir. İçme-Kullanma sularının depolanmasına ilişkin depo niteliğinin taşıması gereken kriterlerle ilgili yasal bir mevzuat "İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik" de depo niteliği belirtilmiştir.Depo iç yüzeyleri suyun niteliğini bozmayacak bir madde ile kaplanmalıdır.
Dış cephelerde kullanılan dış cephe boyaları ürünleri farklı sorunlara uygun çözümler getirme amaçlı kullanılır. Bunlar; çatlama, kabarma, tebeşirlenme, kirlerin toplanması, çiçeklenme, solma, donma, üst üste bindirme, küf, paslanma, boya uyuşmazlığı, soyulma, zayıf alkali dayanım, yüzey kırışıklığı, ahşabın kararması-yaşlanması gibi sorunlardır.
Artık duvarlarımızdan soğuk girmeyecek , soğuktan odalarda rüzgar esmeyecek.Odalarınız nemlenmeyecek, duvarlardan su akmayacak ve küflenmeyecek.
Kışın soğuktan ve nemden yazın da bunaltıcı sıcaklardan izolasyon boya ile korunacaksınız.Isı elde etmek zor ve maliyetli ama izolasyon boya enerjiyi hapsediyor.
İç cephe boya işleriniz profesyonel ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Boya ve renk seçiminden iş bitimine kadar geçen sürede en ince detayına kadar işi takip ediyor ve eksiksiz işlerinizi tamamlıyoruz. Boya keyif alarak yaptığımız işlerden biridir.Sizin isteyeceğiniz marka ve sizin belirleyeceğiniz renklerde, istenilen saat ve günde boya işlerinizi yapmaya hazırız.
Peyzaj mimarlığı hizmetleri kapsamında uzman ve deneyimli kadromuzla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çalışmalarımızın temeli; estetik, ekonomik ve ekolojik açıdan yaratıcı tasarımlar üretmek ve uygulamaktır. Dış mekanlarınızda, profesyonel hizmet anlayışıyla özgün çözümlere ihtiyaç duyduğunuzda sizlere hizmet vermekten memnun olacağız.